Interrupts: Difference between revisions

No edit summary
Line 26: Line 26:
!  DESCRIPTION
!  DESCRIPTION
|-
|-
|  0-5
|  0
?
|  GPIO18[0]
|-
|  1
|  GPIO18[1]
|-
|  2
|  GPIO18[2]
|-
|  4
|  GPIO33[0]
|-
5
GPIO33[1]
|-
|-
|  6
|  6
|  Powerbutton interrupt
|  Powerbutton interrupt (GPIO33[2])
|-
|-
|  7
|  7
?
GPIO33[3]
|-
|-
|  8
|  8
MMC IRQ
SD card 1
|-
|-
|  9-11
|  9
?
|  SDIO card 1 async
|-
|  10
|  SD card 2
|-
11
SDIO card 2 async
|-
|-
|  12
|  12
Line 49: Line 67:
|  14
|  14
|  Microphone Extended interrupt
|  Microphone Extended interrupt
|-
|  15-31
|  ?
|}
|}