IO Map: Difference between revisions

Created page with '== Registers == {| class="wikitable" border="1" ! NAME ! ADDRESS ! WIDTH |- | REG_AESCNT | 0x04004400 | 4 |- | REG_AESBLKCNT | 0x04004404 | 4 |- | REG_AESWRFIFO | 0x040…'
 
No edit summary
Line 1: Line 1:
== Registers ==
== New ARM7 IO registers ==
{| class="wikitable" border="1"
{| class="wikitable" border="1"
!  NAME
!  NAME
!  ADDRESS
!  ADDRESS
!  WIDTH
!  WIDTH
|-
|  0x04000218
|  4
|  REG_IE2
|-
|  0x0400021C
|  4
|  REG_IF2
|-
|-
|  REG_AESCNT
|  REG_AESCNT