Interrupts: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 49: | Line 49: | ||
| 14-31 | | 14-31 | ||
| ? | | ? | ||
|} | |||
{| class="wikitable" border="1" | |||
|+ '''REG_IE / REG_IF''' | |||
|- | |||
! BIT | |||
! DESCRIPTION | |||
|- | |||
| 0-27 | |||
| same as DS | |||
|- | |||
| 28 | |||
| NDMA0 interrupt | |||
|- | |||
| 29 | |||
| NDMA1 interrupt | |||
|- | |||
| 30 | |||
| NDMA2 interrupt | |||
|- | |||
| 31 | |||
| NDMA3 interrupt | |||
|} | |} | ||